Mladi i aktivno građanstvo

16. prosinca 2014.

Kako osmisliti vlastite aktivnosti te se udružiti na rješavanju onog što se prepoznaje kao problem u zajednici – bile su ključne teme radionice „Mladi i aktivno građanstvo“ održane u Osnovnoj školi Stjepana Ivičevića uz sastanak predstavnika Vijeća učenika iz sedam osnovnih i dvije srednje škole s područja Makarskog primorja, piše portal makarsko-primorje.com

Prvi dio radionice, koju je vodila Martina Horvat, voditeljica GONG-ova Edukacijskog centra, bio je posvećen osvještavanju važnosti neformalnog i informalnog učenja,  a u drugom dijelu učenici su se  kroz interaktivne aktivnosti imali priliku upoznati s mogućnostima aktivnog djelovanja na događanja u okolini, kao i osmisliti vlastite aktivnosti te se udružiti na rješavanju onog što se prepoznaje kao problem u zajednici.

Naime, kako je kazala Horvat, „vidi se da postoje stvari koje oni žele mijenjati u svom okruženju, međutim još uvijek ne znaju kako pa će se buduće edukacije baviti upravo time kako izraditi konkretne planove za rješavanje problema koje ih muče“.

Gong chevron-right