Nenad Zakošek profesor je politologije na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, od 2008. godine u zvanju redovitog profesora u trajnom zvanju. U razdoblju 2010.-2014. obnašao je dužnost dekana Fakulteta. U fokusu njegovih istraživanja su komparativna analiza izbora i stranaka u Hrvatskoj i Europi kao i politička transformacija poredaka u postkomunističkim zemljama. Bio je voditelj hrvatskih znanstvenih projekata koji su se bavili izborima i političkim ponašanjem birača.
U razdoblju od 2011. do 2015. bio je vanjski član Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav Hrvatskog sabora. Od 1996. do 2022. surađivao je sa Zakladom Friedrich Ebert u Hrvatskoj. U dva je navrata bio član Vijeća Gonga: 2008-2012. kao zamjenik predsjednice Vijeća te 2015.-2018. kao predsjednik Vijeća.
Martina Horvat diplomirala je 2004. godine na Odsjeku za poremećaje u ponašanju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te stekla stručni naziv prof. soc. pedagoginje.
Trenutno pohađa Doktorski studij socijalne politike na Studijskom centru socijalnog rada Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Primarno se bavim radom s mladima, psiho-socijalnom podrškom i socijalnim uključivanjem te provedbom programa neformalnog obrazovanja s mladima, ali i stručnjakinjama i stručnjacima iz područja obrazovanja, socijalne skrbi i civilnog društva. Vrlo je agažirana i u području građanskog i medijskog obrazovanja.
Bila je zaposlena u različitim sustavima, od ministarstva, preko osnovne škole do centra za socijalnu skrb. Međutim, najveći dio profesionalnog angažmana provela je u civilnom sektoru, od čega značajan dio vremena i u Gongu na obrazovnim programima. Uz to, kontinuirano je angažirana u različitim organizacijama civilnog društva koje se bave mladima i obrazovanjem, od Mreže mladih Hrvatske do Ambidekster kluba u kojem je od 2021. godine i zaposlena.
Nikola Baketa, znanstveni suradnik na Institutu za društvena istraživanja u Zagrebu. Bavi proučavanjem mladih i obrazovne politike, s posebnim naglaskom na građanski odgoj i građansku kompetenciju mladih. Suautor je ili autor više od 20 znanstvenih i stručnih radova u domaćim i stranim časopisima na teme obrazovanja, političke pismenosti mladih i građanskog obrazovanja. Aktivan je u brojnim udrugama i inicijativama usmjerenim na obrazovanje i mlade. Član je Izvršnog odbora Hrvatskog politološkog društva i Programskog vijeća Hrvatske radiotelevizije. Bio je voditelj projekata nekoliko istraživačkih projekata, a kao član istraživačkog tima radio je na nizu domaćih i međunarodnih projekata.
Melisa Skender diplomirala je na studiju novinarstva Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Kao redovna članica posljednje 24 godine izabrana je za glavnu tajnicu Hrvatskog novinarskog društva u mandatu od 2022. do 2026. godine. Prije toga radila je u Gongu kao stručnjakinja za otvorene podatke i pravo na pristup informacijama. Profesionalno se novinarstvom bavi od 1996. godine i gradske rubrike u Večernjem listu. Pisala je za Nacional, neprofitne Lupigu, Forum.tm, Faktograf te HND-ov Novinar. Radila je na Radiju 1, Radiju 101 i Yammat FM-u. Posljednjih desetak godina najviše se bavi podatkovnim novinarstvom.
Antonija Petričušić je izvanredna profesorica na Katedri za sociologiju Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te gostujuća profesorica i članica Akademskog vijeća Europskog regionalnog poslijediplomskog studija demokracije i ljudskih prava. U akademskoj godini 2022/23 je kao Fulbright stipendistica predavala na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Minnesoti, SAD. Bila je članica Savjetodavnog odbora, tijela stručnjakinja i stručnjaka koje nadgledaju primjenu Okvirne konvencije Vijeća Europe za zaštitu nacionalnih manjina, te članica Savjeta za ljudska prava pučke pravobraniteljice, koji pučkoj pravobraniteljici predlaže strateške smjernice u području promicanja ljudskih prava i sloboda te unaprjeđuje suradnju institucije s civilnim društvom, akademskom zajednicom i medijima. Bila je i članica Nadzornog odbora Hrvatske radiotelevizije. S tri kolegice sa studija socijalnog rada Pravnog fakulteta u Zagrebu zagovarala je da Vlade Republike Hrvatske osigura besplatan školski obrok za svako dijete u osnovnoj školi, što je od 1. siječnja 2023. godine i implementirano.
Vanja Mladineo je izvršna direktorica Centra Miko Tripalo. Vanja je koordinatorica projekta Decentralizacija i lokalna samouprava te Jean Monnet projekta Europske vrijednosti u novoj državi članici: Hrvatska u prvih pet godina članstva u EU. Predavačica je na VERN-u, vodi kolegij krizno komuniciranje. Radila je kao šefica kabineta ministra znanosti i tehnologije, konzultantica UNDP-a u Kirgistanu te kao voditeljica projekta Svjetske banke u Vladinu Uredu za odnose s javnošću. Završila je magistarski studij međunarodnih odnosa na Sveučilištu Columbia u New Yorku. Dobitnica je Policy Fellowship Otvorenog društva u Budimpešti i honorable mention nagrade State Department-a Title VIII za najbolji policy paper u 2007.
Igor Vidačak je redoviti profesor na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu gdje vodi kolegije o političkom sustavu Europske unije, lobiranju i interesnim skupinama, vrednovanju javnih politika te programima podrške EU za organizacije civilnog društva. Od 2023. je nositelj Jean Monnet katedre posvećene aktivnom europskom demokratskom građanstvu za jačanje otpornosti društva. Više od devet godina je bio ravnatelj Ureda za udruge Vlade RH, a prije toga je niz godina radio kao znanstveni istraživač u Institutu za razvoj i međunarodne odnose. Angažiran je kao savjetnik niza međunarodnih organizacija na programima podrške razvoju civilnog društva te reforme javne uprave u zemljama kandidatkinjama za članstvo u EU. Voditelj je studija europske transformacije i integracije na College of Europe u Tirani. Član je izvršnog odbora Hrvatskog politološkog društva.
Kao članica Gongovog pravnog tima bavila se participativnim budžetiranjem, istraživanjem korupcije i zagovaranjem transparentnosti javnih institucija i medija. Od 2015. godine radi u Erste&Steiermärkische Bank d.d., u kontrolnoj funkciji, prvo na poslovima sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma, a potom na poslovima praćenja rizika usklađenosti.
Daniela Jovanova Ivanković diplomirala je na Pedagoškom fakultetu u Skoplju, a tijekom studija radila je u Ekološkom pokretu Makedonije-FoE Macedonia. Bila je i članica Upravnog odbora Ekološkog pokreta Makedonije te dugoročna volonterka u Volonterskom Centru Zagreb (VCZ) kao voditeljica ureda. U Zelenoj akciji je zaposlena od 2002. godine gdje radi kao izvršna direktorica. Članica je Upravnog odbora organizacije Zeleni Klik, a dva mandata bila je članica Vijeća makedonske nacionalne manjine za Grad Zagreb. Također je bila i članica lokalnog Savjetodavnog odbora TACSO-a, Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva, Upravnog odbora VCZ-a i Nadzornog odbora Operativnog programa - Razvoj ljudskih potencijala 2007-2013.
Oriana Ivković Novokmet izvršna je direktorica Gonga koja koordinira, osmišljava i provodi aktivnosti iz područja antikorupcije, izbora i digitalnog društva.
Njezino područje interesa su borba protiv korupcije, dobro upravljanje i javne politike.
Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Godinama je radila kao novinarka i urednica u nekoliko medija. Prije nego je postala članica Gongovog tima, bila je angažirana kao istraživačka novinarka na tportalu i Index.hr-u. Zajedno s kolegom Ilkom Ćimićem, dobitnica je dviju novinarskih nagrada HND-a 2019. godine, za istraživačko i internetsko novinarstvo.
Svjetlana Knežević je završila studij novinarstva na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Radno iskustvo stekla je radeći za komercijalne, ali i neprofitne medije, instituciju za rodnu ravnopravnost te organizacije civilnog društva. Tijekom posljednjih deset godina aktivno je uključena u rad i djelovanje nekolicine ljudskopravaških inicijativa. Aktivizam ju je naučio svemu.
Josipa Dika diplomirala je politologiju na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Od početka studija aktivno je uključena u volonterski rad s društveno osjetljivim i ekonomski depriviranim skupinama. Prije dolaska u Gong, uz aktivistički angažman u Centru za mirovne studije i Inicijativi dobrodošli, bavila se temama migracija i ljudskih prava kao dio istraživačkog tima Centra za istraživanje etničnosti, državljanstva i migracija na Fakultetu političkih znanosti. U Gongu radi na izbornim i antikorupcijskim temama.
Oriana Ivković Novokmet izvršna je direktorica Gonga koja koordinira, osmišljava i provodi aktivnosti iz područja antikorupcije, izbora i digitalnog društva.
Njezino područje interesa su borba protiv korupcije, dobro upravljanje i javne politike.
Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Godinama je radila kao novinarka i urednica u nekoliko medija. Prije nego je postala članica Gongovog tima, bila je angažirana kao istraživačka novinarka na tportalu i Index.hr-u. Zajedno s kolegom Ilkom Ćimićem, dobitnica je dviju novinarskih nagrada HND-a 2019. godine, za istraživačko i internetsko novinarstvo.
Svjetlana Knežević je završila MA studij novinarstva na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Radno iskustvo stekla je radeći za komercijalne, ali i neprofitne medije, instituciju za rodnu ravnopravnost te organizacije civilnog društva. Tijekom posljednjih deset godina aktivno je uključena u rad i djelovanje nekolicine ljudskopravaških inicijativa. Aktivizam ju je naučio svemu. Možete je kontaktirati na svjetlana.knezevic@gong.hr.
Josipa Dika diplomirala je politologiju na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Od početka studija aktivno je uključena u volonterski rad s društveno osjetljivim i ekonomski depriviranim skupinama. Prije dolaska u Gong, uz aktivistički angažman u Centru za mirovne studije i Inicijativi dobrodošli, bavila se temama migracija i ljudskih prava kao dio istraživačkog tima Centra za istraživanje etničnosti, državljanstva i migracija na Fakultetu političkih znanosti. U Gongu radi na izbornim i antikorupcijskim temama.
Lucija radi na razvoju i provedbi Gongovih edukacijskih programa i izgradnji demokratske političke kulture. Fokusirana je za razvijanje programa u područjima političke, medijske i EU pismenosti. Diplomirala je politologiju na Fakultetu političkih znanosti i Sociologiju na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu.
Sara Maksimović završila je preddiplomski studij likovne kulture na Umjetničkoj akademiji u Osijeku i diplomirala rodne studije na Central European Universityju u Budimpešti. Iskustvo u civilnom društvu stekla je pripremajući i provodeći projekte te prateći javne politike u području zaštite ljudskih prava. Dodatno se usavršavala za upravljanje projektima, a stečena znanja nastavlja primjenjivati kao koordinatorica za namicanje sredstava u Gongu. Rado uskače kao grafička dizajnerica.
Matej Mikašinović-Komšo je diplomirani politolog te polaznik poslijediplomskog doktorskog studija politologije na Sveučilišta u Zagrebu. Od početka studiranja se posvetio istraživanju i pisanju, u svrhu praktične primjene stečenog znanja. Svoje četverogodišnje znanstveno-istraživačko iskustvo je stekao sudjelovanjem u istraživačkim projektima (poput Disobedient Democracy i MEDIADELCOM) te redovitim objavljivanjem istraživačkih radova u znanstvenim časopisima. Interesne teme su mu digitalna demokracija, politička komunikacija, politička participacija, digitalni aktivizam te metode organiziranja i provođenja digitalnog djelovanja politički ekstremističkih skupina. U Gongu se bavi držanjem edukacija i provođenjem aktivnosti vezanim za dezinformacije, medijsku pismenost, digitalnu sigurnost te digitalnih alate u službi građana i građanki. U slobodno vrijeme voli čitati knjige, igrati video-igre, gledati memeove i kuhati.
Milica Bogdanović je po struci novinarka sa više od deset godina radnog iskustva u medijima i civilnom sektoru. U Gongu radi na razvoju i provedbi edukativnih aktivnosti, s posebnim interesom za medijsku pismenost. Prethodno je radila u nevladinim udrugama Institut za medije Crne Gore i Centar za demokratsku tranziciju (CDT), te u nezavisnom dnevniku Vijesti iz Podgorice. Autorica je i koautorica medijskih analiza i istraživanja. Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Podgorici.
Dijelom Gonga postao je nakon nešto manje od dva desetljeća novinarskog praćenja rada sudova, domaće i strane politike, kulture i istraživačkog novinarstva za niz mainstream i neprofitnih medija uglavnom iz Hrvatske. Kao mladi novinar bio je dobitnik nagrade Europske komisije "Young Journalist Award", HND mu je koju godinu poslije u dva navrata dodijelio "Velebitsku degeniju", te ga je jednom proglasio istraživačkim novinarom godine. Unatoč svemu tome, on još uvijek inzistira da sve što je u životu naučio je - odabrao Đelo Hadžiselimović.
Tanja Štampar diplomirala je sociologiju znanstvenog smjera na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Završila je program Mirovnih studija Centra za mirovne studije. Iskustvo je stekla višegodišnjim radom u civilnom sektoru u kojem se najviše bavila temama rodne ravnopravnosti i javnim politikama za usklađivanje obiteljskog i poslovnog života. U Gongu, kao dio edukacijskog tima, radi na jačanju demokratske političke kulture kroz programe za građansku pismenost.
Jelena Pilipović rođena je u Beogradu 1984. gdje je diplomirala 2003. godine na Visokoj školi za turizam i ima zvanje Ekonomistice za turizam. Od tada je u malim, srednjim i velikim tvrtkama u Srbiji radila na raznim poslovima kao računovotkinja, službenica uprave, pomoćnica voditelja proizvodnje, itd. Stekla je veliko iskustvo u administrativnim, financijskim, poslovnim i upravljačkim područjima. Jelena se pridružila ERA-i i njezinoj prvoj nevladinoj organizaciji u lipnju 2016., gdje je provela praktično svoje administrativno i financijsko iskustvo i značajno doprinijela različitim projektima koji se odnose na LGBTI prava. Svojim vještinama i ambicijama u Gongu doprinosi unapređenju solidarnosti i uključenosti u društvo te poštivanju različitosti u Hrvatskoj.
Iris Knežević je koordinatorica edukativnih projekata. Radila je kao istraživačica na polju ljudskih prava. Iris je završila MA studij Novinarstva na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Tijekom studija bila je angažira u lokalnim studentskim medijima. A nedugo nakon završila je i MA Ljudskih prava i Demokracije na Globalnom Kampusu Ljudskih prava. Dosadašnje radno iskustvo brusila je u regionalnim nevladinim organizacijama, a teme kojima se kroz svoja istraživanja bavila bile su vezana ponajviše za društvenu angažiranost mladih, interkulturalne dijaloge postkonfliktnih zajednica, političku i medijsku pismenost.
Bruna je diplomirala političke znanosti na Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu. Stažirala je u Europskom parlamentu i radila kao koordinatorica EU projekata. Dio je tima za političke institucije i procese, a njezina područja interesa uključuju političku teoriju, politički sustav i Europsku uniju.